Novinky

Umbrella Group so stabilnými výsledkami aj v čase pandémie

Stabilný vývoj a rast v oblasti investícií aj úverov. Aj napriek náročnému obdobiu pre ekonomiku zaznamenala sprostredkovateľská spoločnosť Umbrella Group z Bratislavy v minulom roku pozitívne výsledky a dokázala si udržať rast.
Dôvodom je záujem Slovákov aj v koronakríze o finančné produkty – najmä hypotéky a pravidelné investovanie. Potvrdzujú to hospodárske výsledky spoločnosti za rok 2020. Firma si udržala obrat na úrovni štyroch miliónov eur a sprostredkovala úvery v hodnote 176 miliónov eur.

Investície stúpali
„Vďaka krokom, na ktorých sme dlhodobo pracovali, sa nám slušne darilo najmä v investičnom sektore, kde sme zaznamenali až dvojciferný nárast,“ hodnotí minulý rok partner sprostredkovateľskej spoločnosti Umbrella Group Michal Holienčin.
K väčšiemu záujmu o pravidelné investovanie podľa neho priviedla klientov pandémia a s ňou spojené obmedzenia. „Ľudia sa začali zamýšľať nielen nad dôležitosťou finančnej rezervy, ale aj nad efektívnym zhodnotením svojich úspor tak, aby im pomohli v náročných obdobiach,“ dodal.

Rast spoločnosti „potiahli“ aj úvery, v ktorých Umbrella Group zaznamenala šesťpercentný rast v porovnaní s predchádzajúcim rokom na úroveň 176 miliónov eur. „Sprostredkovali sme približne rovnaký počet úverov ako rok predtým, no zvýšila sa priemerná výška úveru. Určite aj z dôvodu rastu cien nehnuteľností,“ vysvetľuje M. Holienčin.

Investície do online portálu GAMP.sk
Náročné obdobie roka pandémie využila firma na investície do budúcnosti. „Najviac prostriedkov sa snažíme smerovať do IT, aby sme ďalej zjednodušovali a automatizovali procesy a ponúkli tak sprostredkovateľom aj klientom čo najväčší komfort pri uzatváraní zmlúv či správe klientov,“ upozorňuje M. Holienčin. Jedným z výsledkov je praktický online poisťovací portál GAMP.sk.

Portál GAMP.sk ponúka jednoduché porovnanie cien havarijných a cestovných poistiek, povinného zmluvného poistenia a po novom aj poistenia nehnuteľností. Priamo cez portál môže klient pohodlne a rýchlo uzavrieť poistenie v ktorejkoľvek z 12 poisťovní. Ide o jeden z najkomplexnejších porovnávacích nástrojov na slovenskom trhu.

V procese prípravy má Umbrella Group aj špeciálny klientsky portál, ktorý plánuje spustiť v tomto roku. Klient bude mať vďaka prístupu naň prehľad o všetkých svojich zmluvách, ktoré mu sprostredkovali spolupracovníci z Umbrella Group. Bude si môcť tiež nahlásiť zmenu údajov či komunikovať so svojím sprostredkovateľom.

Rásť budú hypotéky aj neživotné poistenie
V tomto roku spoločnosť predpokladá stabilný vývoj, napríklad v oblasti realitného trhu a poskytovania hypoték. Rásť by mali ďalej aj investície a poistenie.

„V aktuálnej nepredvídateľnej situácii je však pre celý trh náročné robiť dlhodobé biznis plány. Snažíme však urobiť maximum za každých okolností a využiť príležitosti na trhu. Možno aj vďaka tomuto prístupu sme za celých 13 rokov fungovania nezaznamenali pokles obratu a to sa nám podarilo aj v uplynulom roku,“ uzavrel Michal Holienčin.

Aktuálne Umbrella Group ukončuje prípravy na sťahovanie do priestrannejšieho sídla v novom areáli Národného futbalového štadiónu v Bratislave. Výšková budova v lukratívnej a dostupnejšej lokalite ponúkne klientom a partnerom pohodlné parkovanie či VIP priestory s výhľadom na koncerty a futbalové zápasy.

14.04.2021       UMBRELLA team