Novinky

Klienti UMBRELLA GROUP môžu dokumenty podpisovať aj na diaľku

Vďaka inovácii, ktorú pripravili IT odborníci a právnici Umbrella Group, môžu naši klienti dôležité dokumenty so sprostredkovateľmi podpisovať už aj na diaľku bez osobného stretnutia.

Novinka, ktorú spoločnosť zaviedla v súlade s domácou aj EÚ legislatívou, zrýchľuje a zjednodušuje spoluprácu oboch strán. Práve v čase pandémie je priestor na osobné stretnutia často obmedzovaný.  

Prostredníctvom  tzv. e-mailovej konfirmácie na diaľku môžu klienti podpísať všetky dôležité dokumenty pre spoluprácu so sprostredkovateľom.

K nim patrí napríklad najčastejšie používaný  Záznam o finančnom sprostredkovaní, ktorý je potrebné doložiť vopred podpísaný ku každej zmluve s klientom. Úspora času spočíva v jednoduchom vygenerovaní záznamu zo systému Umbrella Group na e-mail klienta, ktorý ho následne odpoveďou jednoducho potvrdí.

,,Aktuálne sme pridali do bezpodpisového systému ďalšie dve novinky – systém dokáže nielen vygenerovať investičný dotazník potrebný ku všetkým investičným produktom na základe vyplnenia formuláru, ale aj návrh rozloženia investičného portfólia. Ten pomôže sprostredkovateľom efektívnejšie nastaviť klientom investičné portfólio,“ vysvetľuje Michal Ďuriš, partner spoločnosti.

Pred spustením bezpodpisového režimu musí každý sprostredkovateľ s klientom uzatvoriť online a jednorazovo tzv. ZEK – Záznam o elektronickej komunikácii, ktorý umožňuje podpisovať dokumenty na diaľku.  

17.12.2021       UMBRELLA team